Kanserin Tedavisi Varmı .Bölüm 1.

Kanserin Tedavisi Var mı?

Kanser Nasıl Bir Hastalıktır?

Kanser İlacı Bulundu da  Açıklanmıyor mu?

Kanser Tedavisi Neden Bu kadar Zor?

Kanser Nasıl Tedavi Edilebilir?

Kanser de Alternatif Yöntemler Var mıdır?

 

    Bölüm 1. 

       Bunlara benzer bir çok soru var. Bir çoğunda cevabı ya verilmiyor ya da cevabı tatmin edici olmuyor. Dünyanın dört bir yanından sürekli yeni bir şeyler bulundu, araştırılıyor gibi haberler hiç eksik olmuyor, ne var ki hala elle tutulabilecek bir gelişme olmadı. Bazı çevrelerin kanser tedavisinde çok ilerledik demesine rağmen bu hastalıktan kurtulanların sayısı bu söylemi desteklemiyor. Tedavi edilebilir kanser türleri ve evreleri olabilir, ancak bu tip iyileşme örnekleri temelde var olan kanser hastalığının tamamen iyileştirilebileceği anlamına gelmiyor. Eğer kanser tedavi edilebiliyor ise türü ve evresi ne olursa olsun kullanılan ilaçlar etkili olabilirdi. Peki sorun neyden kaynaklanıyor un cevabı ise, henüz netlik kazanmamış durumda. Bu hastalığın teşhisinden tedavisine tam bir kaotik süreç var. Yanlış ve geç yapılan ve/veya yapılamayan teşhisler, cerrahi tedavi, ağır ve gereksiz yapılan kemoterapi süreçleri, farklı ilaç denemeleri, bir dizi yanlış alternatif arayışlar, bu süreci ticarileştiren çevreler, sahte ilaç satan şarlatanlar, hokkabazlar vs .. maalesef saymakla bitmiyor.

               

Peki bu hastalar böyle kaotik bir süreçte nasıl sonuç veren bir tedavi bulabilirler. ‘’Cancer’’ Türkçedeki karşılığı olan kanserin, temelde nasıl bir hastalık olduğunun anlaşılması gerekir. Eğer düşman bu ise ve onunla savaşacaksak düşmanımızı iyi tanımamız gerekmektedir. Bu mücadelenin süreci savaş ise bu savaşı akıllı, güçlü ve stratejik olan kazanır. Kanser ile savaşın kazanılabileceğine inananlardanım. Ancak bunun mümkün olmasına rağmen kolay bir mücadele olmadığını da bilenlerdenim, Çünkü tedavinin en önemli kısmı kişiye özel tedavi uygulama şeklidir. Bu Kişiye özel tedaviler endüstriyel ilaç pazarına engel teşkil edebileceğinden işin bu yönü pek anlatılmamaktadır.

 

Standart bir tedavi ile tüm kanser hastalarının iyileştirilebilmesi maalesef mümkün değildir. Böyle bir ilaç halen mevcut değil ve muhtemelen yakın gelecekte de olmayacak gibi görünüyor. Ancak organ yada hücre tipine uygun ilaç bulunabilir. Çünkü tek bir tedavi ile bu mücadele doğru ilaç bulunsa dahi kazanılamaz. Bu hastalığın özellikleri, zayıf yönleri, güçlü yönleri, hareket biçimi gibi birçok yönleri anlaşılmadığı sürece çözümü çok zor. Mikrobik bir hastalık olmamasına rağmen bulunduğu bedende bir mikrop gibi üreyebiliyor, bulunduğu organdan başka bir organımıza ya da dokuya geçebiliyor, hatta insan bedeninde o kadar çok noktaya erişebiliyor ki insan yaşamını erken sonlandırmamış olsa her santimetrekareye yerleşebilir. Üstelik bu yayılım sonucunda orijinal yapısının dışına çıkarak farklı hücre tipleri de oluşturabiliyor. Her organ ve dokunun hücre yapısı farklı olduğundan bu farklılığa ayak uyduruyor, eğer bir beden de 3 ayrı yerde bu bulaşma var ise hangi ilaç ile 3 ayrı noktada başarı sağlanabilir. İlk üremeye bağladığı organda durdurulamayan bu hastalık birkaç organa sıçrama yaptığında nasıl durdurulabilir yada yok edilebilir.

 

 İnsan bedenin de hastalıkları teşhis etme, algılama ve tedavi etme özelliği vardır. Ta ki ileri yaşlarda hücre yapısı gücünü kaybedene kadar, o halde en akılcı çözümlerden biride hastalığın üzerine gitmek yerine bunu çözebilme gücü olan metabolizma üzerine gitmek olmalıdır.

 

İnsan bedeninin öyle yetenekleri vardır ki, örneğin; herhangi bir organ’da bir iltihap veya kanser başlangıcı olduğunda immün sistemi bunu çok çabuk algılar ve o bölgeye savaşçı hücrelerini yollar bunu genelleştirirsek insan bedeni, kendisini sağlığını bozan çevresel faktör ve maddelere karşı savunmak durumundadır. Bu fonksiyonunu ayakta ve diri tutmak için başta bağışıklık sistemi olmak üzere vücudun tüm hücrelerinin sağlıklı, yani hücre içi metabolizma için gerekli olan sıvı ve maddeleri içermesi gerekir. Bu maddelerden bir veya birkaçının eksikliği ( vitaminler,mineraller,proteinler, yağlar, karbonhidratlar, antioksidanlar vs..) hücrelerin savunma gücünü azaltır hatta bazen tedavi adına vücuda giren maddelerle(radyasyon, kemoterapi) yok olur. Kanser tedavisi şimdiye kadar edinilen deneyimlere göre çok yönlü bir tedavidir ve bu bir bütündür. İşte kişiye özel tedavi olmasının önemi burada yatıyor, bu açılardan bakıldığında fitoterapi, hormon tedavisi, psikoterapi ve benzeri. Uygulamalar aslında kanseri tedavi etmeye yönelik değil. Bizzat kanseri tedavi edecek olan insan metabolizmasına yöneliktir, bugün itibarı ile gelinen noktada sonuç; Kanseri en iyi yine oluştuğu beden tedavi eder, biz o bedeni güçlendirelim olmuştur.

 

Tedavi Başvuru Formu
Tedavi Başvuru Formu
Kişiye Özel Tedavi
Lütfen formda yer alan tüm alanları eksiksiz doldurun. Başvuru Formuna Git...
Akciğer Kanseri Makaleler
Kanserin Tedavisi Varmı .Bölüm 1.
Kanserin Tedavisi Varmı .Bölüm 1.
Kanserin Tedavisi Var mı?
Kanser ve Nedenleri
Kanser ve Nedenleri
Kanser, anormal, kontrol dışı bir hücre böl&uum... devamı
KANSER HASTALARI VE YAKINLARINA ÖNERİLER
KANSER HASTALARI VE YAKINLARINA ÖNERİLER
Biz biliyoruzki; Hemen hepiniz kanser hastası olduğunuzu &... devamı
Akciğer Kanseri Tedavisi
Akciğer Kanseri Tedavisi
Akciğer kanserinde ameliyat, diğer kanser türlerinde ... devamı