KANSER HASTALARI VE YAKINLARINA ÖNERİLER

Biz biliyoruzki; Hemen hepiniz kanser hastası olduğunuzu öğrendiğinizde çok üzüldünüz, hatta şoka uğradınız. Ayrıca yakınlarınız da çok üzüldüler ve neyi nasıl yapmaları gerektiğini düşünmeye, olasılıkları irdelemeye başladılar. Böyle yaşamsal bir durumda yapılabilecek en doğru davranış; Olabildiğince soğukkanlı ve mantıklı olmak ve doğruları bulmaktır. Bu konu da size en doğru yolu, sizi ekip çalışması ile tedavi edecek uzmanlar gösterecektir.

Şimdi şöyle düşünün ; Siz herhangi bir kaza nedeni ile veya yaşamsal organlarında (beyin,kalp,ani damar tıkanması vs…)gibi ani bir neden ile maalesef yaşamını kaybedenlerden haberdarsınız. Unutmayınız ki bu insanlar içinde ne yazık ki çok genç olanları da mevcut. Böyle bir durum da olanlara göre sizler çok şanslısınız. Alacağınız doğru kararlarla tedavinizi konunun uzmanlarına  ve onların tedavi  ve planlarına uyarak yaptırabilir, ilk sarsıntıları (ameliyat, radyoterapi ve / veya kemoterapi ) atlatınca uzun yıllar yakınlarınızla mutlu olarak yaşayabilirsiniz.

 

                Şimdi bu noktada duralım ve size kanserin bilinen nedenlerini özetleyelim ;

                Önde gelen uzmanların ortak görüşlerine göre kanser, tıpkı kalp hastalığı gibi hatalı bir yaşam tarzının hastalığı olarak görülüyor ve esas olarak yaşadığımız koşullar ve davranış tarzından kaynaklanan nedenlerle gelişiyor.                                                                                                                                                                           

İngiliz bilim insanları Sir Richard Doll ve Richard Peto araştırmaları sonucu kanser ölümlerinin 4/ 3’ünün sebebinin, vücudumuzun sağlıklı kalabilmesi için gerekli desteği verecek şekilde yaşanmaması olduğu sonucuna vardılar. Başka bir söylemle kanser, esas olarak altını çizerek söylüyoruz doğru gıdaları (yiyecek, içecek) almama, doğru havayı solumama, doğru egzersizleri yapmama ve  doğru düşünceleri düşünmeme hastalığıdır. Bu çok genel ama fikir verici saptamalardan sonra durumunuza dönerek devam edelim; Kanser tanısı konulduktan sonra konu ile ilgili uzmanınız size çok büyük bir ihtimalle ‘’ameliyat’’ önerecektir. Daha önce ki satırlarda size doğru ve yanlışlardan bahsettik. Artık bu noktadan sonra yanlış yapma lüksünüz yoktur, uzmanları dinleyeceksiniz. ‘’Doğru yaparak’’ dinlediniz ve ameliyat oldunuz ve çok büyük ihtimalle ameliyat başarılı oldu, yatış sürenizi ve böylece 1’ci etabı tamamlayıp hastaneden çıktınız. Olayın devamın da ameliyat yaranız yine çok büyük bir olasılıkla iyi oldu. Şimdi ise yine uzmanlar denetiminde işin biraz daha zorluk arz eden 2’ci etabı yani radyoterapi (ışın tedavisi) ve/veya kemoterapi(ilaç tedavisi)başlayacaktır. Bu etap sizi biraz zorlayacaktır. Bazı tedavi komplikasyonları ile karşılaşacaksınız. Bunun sebebi bu tedavi metodlarının kanser hücrelerine olduğu gibi, başta vücut savunmasını sağlayan bazı kan hücreleri olmak üzere organların sağlıklı hücrelerini tahrip etmekte ve onlara ayrıca zehir(toksin) etkisi yapmalarıdır. İşte sizi bu 2’ci etapta zorlayacak komplikasyonlar bundan kaynaklanmaktadır. Yine bu tedaviler sırasında serbest radikaller denilen maddeler oluşur. Bunlar hücre DNA’larını bozarak yeni kanser odakları yapabilirler. Bu bozukluklara neden olacak bağışıklık sistemimizi çökerten serbest radikal ve toksinler, süratle vücuttan uzaklaştırılmalıdır.

                Şimdi bu noktada bir doğru daha yapmanız gerekiyor. Bu zararlı maddeleri vücuttan en hızlı şekilde güçlü antioksidan maddelerle uzaklaştırabilirsiniz. Antioksidanların ise en bol ve tabii olarak  bulunduğu yer, bitkisel ürünlerdir. Antioksidanlar dışında bazı bitki ekstraktlarında (özüt) bol miktarda kanser hücresi bertaraf edici, üremesini önleyici maddeler bulunmaktadır. Fitoterapi denilen bu bitkisel tedavi, immunat olarak profosyonel çalışma alanımıza girmektedir. Ürettiğimiz reformist ve kombine ürünlerimizle hastalarımızın radyoterapi ve kemoterapi seanslarını çok daha rahat atlatmalarını, en kritik dönemde vücuttan zararlı maddelerin uzaklaştırılarak hastalığın tedavisinde ciddi aşamalar kaydedilebilmektedir.Tekrar ve önemle söylemek gerekirse  doğru fitoterapi (bitkisel özüt tedavisi) kararını tam zamanında vermelisiniz. Aksi takdirde geç ve daha az etkili olacaktır.

Diğer taraftan, serbest radikal ve toksinler sadece kanser hastalarında oluşmaz. Bunlar sağlıklı insanlarda da bulunurlar. Dolayısı ile bunlardan zaman zaman yapılacak fitoterapi kürleri ile kurtularak sağlığınıza önemli katkıda bulunmuş olursunuz.

Sağlıklı Yaşam Dilekleriyle..

 

Dr.Ünal VURAL

Genel Cerrahi Uzmanı

Tedavi Başvuru Formu
Tedavi Başvuru Formu
Kişiye Özel Tedavi
Lütfen formda yer alan tüm alanları eksiksiz doldurun. Başvuru Formuna Git...
Akciğer Kanseri Makaleler
Kanserin Tedavisi Varmı .Bölüm 1.
Kanserin Tedavisi Varmı .Bölüm 1.
Kanserin Tedavisi Var mı?
Kanser ve Nedenleri
Kanser ve Nedenleri
Kanser, anormal, kontrol dışı bir hücre böl&uum... devamı
KANSER HASTALARI VE YAKINLARINA ÖNERİLER
KANSER HASTALARI VE YAKINLARINA ÖNERİLER
Biz biliyoruzki; Hemen hepiniz kanser hastası olduğunuzu &... devamı
Akciğer Kanseri Tedavisi
Akciğer Kanseri Tedavisi
Akciğer kanserinde ameliyat, diğer kanser türlerinde ... devamı